Medycyna estetyczna w zasięgu ręki.

Odzyskaj z nami młodość.

Gabinet chirurgii stomatologicznej i implantologii w centrum Zabrza

Praktyka rodzinna od 1990 roku.

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza to zabieg o wielu zastosowaniach, który zdobył wielką popularność przede wszystkim naturalnymi efektami i niemal nieistniejącym ryzykiem powikłań.

Dlaczego zabieg jest taki skuteczny nie tylko w terapii przeciwstarzeniowej, ale również w sytuacjach kiedy należy przyspieszyć lub zainicjować procesy naprawcze. Komórki z osocza zajmują się odnawianiem się skóry i to dzięki nim Twoja skóra jest jędrna, elastyczna i młoda. Proces starzenia to nic innego jak brak zdolności od samoregeneracji, czynniki wzrostu przeciwwstawiają się mu poprzez odbudowę wewnętrznych warstw skóry. Zabieg można wykonać twarzy, szyi, dekolcie czy owłosionej skórze głowy, a także na każdym innym obszarze, na którym będzie ku temu wskazanie. Najlepiej wykonać go w serii. W zależności od efektów jakie chcesz uzyskać, kondycji Twojej skóry i innych indywidualnych predyspozycji lekarz zaleci odpowiednią liczbę zabiegów, najczęściej 3 do 5, w odstępach ok. 14 dni.Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Zwykle jeden zabieg na 3 lub na 6 miesięcy wystarcza.

Pierwszym etapem jest uzyskanie materiału do zabiegu. W tym celu lekarz pobiera twoją krew , a następnie umieszcza probówkę w specjalnie do tego przeznaczonej medycznej wirówce w celu oddzielenia osocza od pozostałych. Następnie za pomocą sterylnych igieł wykonuje zabieg mezoterapii igłowej. Następnie lekarz znieczula obszar zabiegowy dedykowaną do tego maścią, później precyzyjnie wstrzykuje odpowiednią ilość preparatu w określone miejsca zabiegowe. Mezoterapia igłowa charakteryzuje się dużą liczbą wkłuć podczas zabiegu – im jest ich więcej, tym lepiej dla ogólnego efektu terapii. Po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia i małe grudki.  Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres ok. 2 do 4 dni, jednak nie wyłączają Cię z codziennych aktywności. Istotne jednak, aby w dniu wykonywania zabiegu nie narażać skóry na intensywne działanie czynników zewnętrznych – mróz czy silne promieniowanie słoneczne. W dniu zabiegu należy również zaprzestać treningów na siłowni, wizyt w saunie czy na basenie.

EFEKTY

  • Wygładzenie zmarszczek na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach
  • Ujednolicenie kolorytu skóry
  • Poprawa elastyczności i napięcia skóry
  • Przyspieszenie procesu gojenia się ran
  • Przyspieszenie procesów gojenia
  • Odbudowa włókien kolagenowych
  • Poprawa ukrwienia skóry
  • Zatrzymanie procesu wypadania włosów i pobudzenie ich wzrostu
  • Przyspieszona regeneracja pełnowartościowej skóry w miejscach występowania blizn pourazowych, potrądzikowych 

Cennik

Pakiet 4 zabiegów -15%
1 okolica 799 zł
2 okolice (twarz + szyja lub twarz + dekolt lub szyja + dekolt) 1399 zł
3 okolice (twarz + szyja + dekolt) 1779 zł