Medycyna estetyczna w zasięgu ręki.

Odzyskaj z nami młodość.

Gabinet chirurgii stomatologicznej i implantologii w centrum Zabrza

Praktyka rodzinna od 1990 roku.

Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny to przełom w głębokim odmładzaniu skóry, bazujący na czynnikach wzrostu i komórkach macierzystych pozyskiwanych z Twojej krwi. Metoda ta cieszy się dużą popularnością ze względu na jej naturalny charakter i zachowanie najwyższego bezpieczeństwa.

Fibryna prowadzi do regularnego i ciągłego uwalniania czynników wzrostu w ciągu tygodnia od zabiegu, co więcej zapewnia dostęp do białek macierzy zewnątrzkomórkowej, takich jak włóknik, kolagen typu IV, elastyna. W uproszczeniu można powiedzieć, że zabieg z wykorzystaniem fibryny jest kolejnym krokiem w obudowie i regeneracji tkanek. Efekty, jakie można zaobserwować po zabiegu to nie tylko odmłodzenie skóry, przeciwdziałanie wypadaniu włosów, odbudowa tkanki w terapii blizn, ale również wspomaganie procesów leczenia schorzeń skórnych takich jak np. egzema, łuszczyca i inne.

Istotą zabiegu jest wykonywanie go w serii. W zależności od efektów, jakie chcesz uzyskać, kondycji Twojej skóry i innych indywidualnych predyspozycji lekarz zaleci odpowiednią liczbę zabiegów, najczęściej 3 do 5, w odstępach ok. 14 dni.Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Zwykle jeden zabieg na 3 lub na 6 miesięcy wystarcza.

Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas takiego spotkania lekarz kwalifikuje Cię do zabiegu i wspólnie z Tobą określa efekty terapii.

Pierwszym etapem jest uzyskanie materiału do zabiegu. W tym celu lekarz pobiera twoją krew żyły łokciowej, a następnie umieszcza probówkę w specjalnie do tego przeznaczonej medycznej wirówce.  Następnie lekarz znieczula obszar zabiegowy dedykowaną do tego maścią, precyzyjnie wstrzykuje odpowiednią ilość preparatu w określone miejsca zabiegowe.  Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres ok. 2 do 4 dni, jednak nie wyłączają Cię z codziennych aktywności. Istotne jednak, aby w dniu wykonywania zabiegu nie narażać skóry na intensywne działanie czynników zewnętrznych – mróz czy silne promieniowanie słoneczne. W dniu zabiegu należy również zaprzestać treningów na siłowni, wizyt w saunie czy na basenie.

EFEKTY

  • Głęboka regeneracja i rewitalizacja skóry
  • Odmłodzenie skóry
  • Redukcja bruzd, zmarszczek
  • Usuwanie blizn potrądzikowych i innych, usuwanie rozstępów
  • Wspomaganie terapii wypadania włosów
  • Wypełnienie zmarszczek

Cennik

Pakiet 4 zabiegów -15%
1 okolica 799 zł