Medycyna estetyczna w zasięgu ręki.

Odzyskaj z nami młodość.

Gabinet chirurgii stomatologicznej i implantologii w centrum Zabrza

Praktyka rodzinna od 1990 roku.

Bruksizm to mimowolna, nadmierna aktywność mięśni żuchwy. Powoduje coraz mocniejszy zacisk zębów oraz zgrzytanie, co wpływa na bóle żuchwy i głowy, ścieranie szkliwa, napięcie karku, a nawet zwyrodnienia w stawach skroniowo-żuchwowych. Może doprowadzić nawet do zmiany owalu twarzy na bardziej kwadratowy.

Preparatem, który zmniejsza napięcie mięśni jest stosowana powszechnie w medycynie estetycznej toksyna botulinowa.  Podanie toksyny botulinowej i blokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego powoduje zmniejszenie napięcia mięśni i spowolnienie ich pracy, a co za tym idzie redukuje intensywność tarcia o siebie zębów oraz poprawę owalu twarzy. Toksyna botulinowa podawana jest za pomocą strzykawki zakończonej cieniutką igłą w mięśnie żwacze, powodując rozluźnienie mięśni .

Pierwsze efekty odczujesz po 2-3 dniach, a pełny efekt do dwóch tygodni po zabiegu. Utrzymuje się on od 6 do 8 miesięcy. W trakcie działania preparatu zniwelowane jest napięcie mięśni. 
Zabieg nie wyklucza Cię z codziennych aktywności. Ważne, aby a dniu zabiegu nie wykonywać wysiłkowych ćwiczeń, a także zaprzestać wizyt w saunie czy na solarium do dwóch dni po.

EFEKTY LECZENIA:

  • Ograniczenie nocnego zgrzytania zębami
  • Zmniejszenie bóli napięciowych 
  • Poprawa owalu twarzy